Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

TOKYO

offlinetokyo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: S-GL 829 TOKYO
58251 odwiedzin | wpisów: 96, komentarzy: 495, obserwuje: 132

EKO-BUDOWANIE KROK 1 REKUPERACJA

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

W ramach obietnicy złożonej samej sobie, że mój dom w miarę możliwości finansowych będzie EKO- prezentuję pierwszy krok w stronę energooszczędności…

KROK 1 : PROJEKT REKUPERACJI

W rzeczywistości odpowiedzialność za wprowadzenie ekoakcentu do przyszłego domu jest mój mąż, który od tak kupił projekt wentylacji mechanicznej. To taka niespodzianka dla mnie  – coś w stylu „Kochanie przyniosłem Ci kwiaty bez okazji”

Projekt nie był drogi, a po przeczytaniu kilku eksperckich artykułów, wypowiedzi ludzi mądrzejszych i z branży szacuję, że wykonanie wentylacji będzie kosztowało jakieś 4 tysiące. Pan Ludomir (ekspert) napisał, że koszt instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła powinien zwrócić się za jakieś 5 lat – jak się nie zwróci to go znajdę!

Podobno w domach z rekuperacją, mniej się kurzy i tym samym domownicy nie musza tak często ścierać kurzy. W drodze niewymownego żartu mogę stwierdzić, że jako ekspert sprzątania na starcie zakładam odzysk czasu wolnego w liczbie 1godz./tyg. po zamontowaniu rekuperatora ;)

Zobaczymy …


Komentarze (4)
autor:madera1m  dodano: 2013-11-28 | 12:17:09
Cześć:) Ja sobie wmawiam,że to będzie godzinka dziennie,aby z czystym sumieniem posiedzieć na MB:)
Życzę wielu takich kwiatów bez okazji,podczas trwania budowy:)))pozdrawiam
Tytuł: Energooszczędny dom
autor:ogrzewanie  dodano: 2013-11-28 | 12:43:54
Witam, energooszczędny dom potrzebuje również odpowiedniego systemu grzewczego :) Polecamy zapoznanie się z pompami ciepła które ogrzeją dom i wodę użytkową.
Pozdrawiamy
autor:madic27  dodano: 2013-11-28 | 14:11:26
nie widze wentylowania salonu??bedzie wentylacja przy kominku i specjalnie pomineli w projekcie??
pozdrawiam...
Odpowiedź do madic27
autor:tokyo  dodano: 2013-12-02 | 17:55:42
Serio, widzisz błąd w projekcie? Ja się nie znam, zaufałam specjalistom. A co do kominka, to rezygnujemy. Zrobimy komin, ale kominka nie będzie, z przyczyn praktycznych. Teraz u rodziców jest kominek z płaszczem wodnym - i taki rodzaj ogrzewania wymaga dużo zachodu, przed wyjścien do pracy trzeba codziennie napalić. My bedziemy ogrzewać gazem. Na stare lata wykorzystamy przygotowany komin i zainstalujemy kominek - bedziemy wygrzewac stare kości ;)

ABC WYBORU DZIAŁKI

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zdarzyło się tak, że w trakcie studiów pracowałam w salonie odzieżowym. W świece shoppingu obowiązywała taka niepisana zasada, że najpierw kupuje się suknię wieczorową, a później dobiera do niej żakiet, torebkę, buty i biżuterię. Zdarzały się jednak sytuacje, kiedy shoppowiczki zaopatrzone były w dodatek do, którego to trzeba było znaleźć, dopasować wieczorowa kreację. Sami uznacie, że to zła kolejność…

Dom i działka to synonimy kreacji i dodatków. Eksperci radzą, aby najpierw wybrać dom marzeń, a następnie kupić działkę. Ja nie należę do tych szczęśliwców, ponieważ stałam się posiadaczem działki jeszcze zanim zapadła decyzja o budowie domu.

Mimo to pechowcem się nie nazwę, bo jak tu narzekać i mówić o pechu, kiedy dostaje się działeczkę w prezencie. W tym miejscu należy podziękować babci:

DZIĘKUJĘ BABCIU!

Dla tych wszystkich, którzy planują budowę i nie są szczęśliwcami z aktem własnościowym działki przedstawiam aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę w trakcie wyboru gruntu pod budowę:

- lokalizacja: odpowiedzmy sobie na pytanie - preferujesz miejski zgiełk, spokój przedmieść, czy może świeże wiejskie powietrze?

- infrastruktura: dostępność komunikacji publicznej, szkoły, kościoła, przychodni, sklepów – co jest, będzie dla Ciebie ważne?

- ukształtowanie terenu: malownicza działka na urwisku w pobliżu rzeki, może być piękna, ale koszt budowy fundamentów, może być droższy. Czy nie są to tereny zalewowe?

- rodzaj gruntu: wysoki poziom wód gruntowych, grunty wysadzinowe i torfowe to elementy, które będą rzutowały na wyższe kosztu budowy. Czy warto wykonać badania geologiczne?

- dojazd do działki: bez dojazdu do działki nie otrzymamy pozwolenia na budowę!

- sąsiedztwo: porozmawiajmy z przyszłymi sąsiadami, zwiedźmy okolice, czy nie ma zakładów generujących hałas i nieprzyjemne zapachy, czy nie przelatują samoloty, czy nie ma w planach budowy autostrady?

- dostępność mediów: sprawdźmy czy działka jest uzbrojona, jeśli nie to w jakiej odległości znajdują się media; późniejsza budowa i przyłączy może generować wysokie koszty.

- ochrona przyrody i zabytków: jeśli działka znajduje się na terenie chronionym, mogą pojawić się duże obostrzenia, co do budowy nowych zabudowań; ponadto już istniejące zabudowania mogą być chronione i nie będzie można ich wyburzyć. Pamiętajmy, aby wyciąć stare drzewa również potrzebne jest pozwolenie.


Komentarze (6)
Tytuł: badania geologiczne
autor:tokyo  dodano: 2013-11-24 | 18:05:55
Co myślicie o badaniach geologicznych, czy są faktycznie niezbędne? A może to zależy od lokalizacji działki, na przykład kiedy budujemy na terenach podmokłych, gdzieś gdzie nie ma innych zabudowań. Moja działka jest zlokalizowana w obszarze miejskim, gdzie rodzaj gruntu i poziom wód gruntowych raczej nie będzie zaskoczeniem i nie będzie wymagał budowy specjalnych fundamentów np. płyta. Badania są dość kosztowne, czy w tych okolicznościach mogę z nich bez konsekwencji zrezygnować? HELP - co myślicie?
autor:tea.napoli  dodano: 2013-11-24 | 19:10:46
Dodałabym jeszcze strony świata. Wygodniej mieć garaż i wejście do domu od północy a salon, taras, pokoje od południa i zachodu. Należy zwrócić uwagę też na wiatry, 50% wieje od strony zachodniej.
Badania geologiczne są ważne jeżeli grunt jest podejrzany, np obawiamy się gliny, czasami trzeba wymienić podłoże lub w innym miejscu postawić dom.
Odpowiedź do tea.napoli
autor:tokyo  dodano: 2013-11-26 | 21:18:14
rozumiem, że wszystko wyjaśni się jak zaczniemy kopać... Co się kryje po ziemia okaże się w moim przypadku wiosna 2014 ehhh... czekam, nie mogę się doczekać...
autor:cezarg2  dodano: 2013-11-24 | 21:20:48
Niezły wykład.
autor:iti19  dodano: 2013-11-26 | 10:17:04
fajny prezent od babci
i czytam, ze budujemy w tym samy województwie ;)
Pozdrawiamy
Odpowiedź do iti19
autor:tokyo  dodano: 2013-11-26 | 21:38:24
w tym samym województwie i podobne projekty, jesteście większymi pionierami więc pozwolę się pytać i radzić...

JESZCZE W STREFIE MARZEŃ

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Już od dzieciństwa w głowie pojawiały się obrazy "domów" weryfikowane przez czas, a wraz z nim przez potrzeby i nowe sytuacje życiowe...

Wtedy patrzyłam i dzisiaj też patrzę na rzut domu, zamykam oczy i nagle mam dwa milimetry…. Otwieram drzwi DOMU, wchodzę do środka w KORYTARZU skręcam w lewo, aby znaleźć się w SALONIE, siadam na sofie, odpoczywam. Mąż, który też ma dwa milimetry parkuje samochód w GARAŻU, jak zawsze zostawia buty w KOTŁOWNI i przynosi zakupy do SPIŻARNI. Gotujemy w KUCHNI, w JADALNI  jemy wspólną kolację, idziemy na TARAS, bawimy się z psem.  Na chwilę wchodzę do TOALETY, wracam na BALKON z praniem. W tym czasie, w małym POKOJU mąż siedzi przed komputerem i kończy swoją pracę, zaglądam do niego, myślę „to będzie SYPIALNIA naszego dziecka”. Idę do ŁAZIENKI, odprężyć się po całym dniu, potem do GARDEROBY po pidżamę i spotykam się z mężem w SYPIALNI. Jutro obudzimy się i znowu spotkamy w KUCHNI na kawie….

Wiem, że to idealny DOM bo oczami wyobraźni, widzę, jak dobrze się nam w nim żyje..


MÓJ KAWAŁEK PODŁOGI

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

blog budowlany - mojabudowa.pl

Budować się trzeba na działce, a działka to nic innego jak nasz własny kawałek ziemi na Ziemi - od tego kawałka zależy w dużej mierze to jaki będziemy mogli wybudować na nim DOM.

Mój kawałek, a właściwie kawałek mojego męża to niecałe 900 metrów kwadratowych o określonej długości i szerokości.

Zanim wspólnie wybraliśmy się w rejs po morzu, przeczytaliśmy co nieco o warunkach usytuowania domu na działce zgodnie z nowym Prawem Budowlanym z dnia 8 lipca 2009 r.

I tak:

 - standardowe odległości od granicy działki to 3 m, gdy ściana nie posiada otworów i 4 m gdy ściana posiada otwory okienne lub drzwiowe.

- od granicy z sąsiadami w odległości nie mniejszej niż 1,5 m mogą znajdować się okapy, gzymsy, balkony, daszki nad wejściem itp.

- dopuszcza się usytuowanie domu bezpośrednio przy granicy działki, jeśli MPZP nie mówi inaczej lub jeśli działka ma szerokość mniejsza niż 16 m.

Poczytaliśmy i wiemy, że w drodze adaptacji będziemy likwidować okno w garażu, aby zbliżyć dom do granicy działki z 4m na 3m. Uzyskamy w ten sposób prześwit z drugiej strony domu tak, aby umożliwić parkowanie samochodu obok domu.


Komentarze (4)
autor:ognistyk  dodano: 2013-11-21 | 13:55:29
"będziemy likwidować okno w garażu, aby zbliżyć dom do granicy działki z 4m na 3m"
będziecie mieli ciemny garaz. A nie lepiej dać luksfery w miejscach okien a nie je likwidowac?
Odpowiedź do ognistyk
autor:tokyo  dodano: 2013-11-21 | 15:27:20
trafna uwaga, w pierwotnej wersji adaptacji brałam pod uwagę taka opcję, niemniej jednak luksfer mi się po prostu nie podoba.. a okno przypada na stronę północna, więc i tak wiele światła, by nim nie wpadało. Czy światło w garażu to ważny aspekt, pytam jako laik? Mąż nie jest typem majsterkowicza ;)
Tytuł: ps
autor:ognistyk  dodano: 2013-11-21 | 14:00:43
w pokoju i łazience tez likwidujecie okna (sa od tej samej strony co garaz)?
Odpowiedź do ognistyk
autor:tokyo  dodano: 2013-11-21 | 15:31:06
Nie. Nasz projekt posiada poszerzony garaż o 1m dokładnie projekt TOKYO II S-GL 948