Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

TOKYO

offlinetokyo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: S-GL 829 TOKYO
58251 odwiedzin | wpisów: 96, komentarzy: 495, obserwuje: 132

FARBA DO KUCHNI - PAS ROBOCZY ???

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dzisiaj wpis o charakterze pytającym - ponieważ przyszło nam zdecydować o wyglądzie pasa roboczego w kuchni i  jednocześnie zapytać o Wasze doświadczenia i opinie. Temat pewnie bardziej na forum, aniżeli na bloga, ale znając Was pomożecie.

Wracając do naszych planów snutych przed preprowadzką - pas roboczy w kuchni zaplanowaliśmy wykonać z blachy. Kuchnia miała nabrać typowo gastronomicznego, rzemieślniczego charakteru. Trzymiesięczne obcowanie z blachą, stalą nierdzewną, inoxem w kuchni odwiodło nas od tego pomysłu. Metal jest cudny, surowy, szlachetny, ale widać na nim wszytkie łapki, ciężko się czyści i trzeba go natłuszaczać, aby pokazał swoje piękno, a to znowu powoduje osiadanie kurzu.

Internety i to co w nich piszą o pasie roboczym w kuchni już przeanalizowane, znalazłam około 20 inspiracji na materiał wykończeniowy i padło na FARBĘ. Tak, tak.. będziemy malować ścianę farbą za kuchenką gazową i zlewozmywakiem, z nadzieją, że jakoś to będzie i nie czeka nas coroczne odświeżanie zaplamionych, zachlapanych ścian.


Kolor jeszcze nie jest mi znany. Powierzchnia wymierzona - nie powinniśmy przekroczyć 3 m2 więc cenowo możemy pozwolić sobie na farbę z wyższej póki, oby tylko dawała gwarancję nieabsobrbowania plam z tłuszczu i łatwego czyszczenia.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ma ktoś z Was zastosowane takie rozwiązanie w kuchni? Piszcie jak się sprawdza!

Nie wiem nawet jaką farbę brać pod uwagę: LATEKSOWA czy CERMAICZNA?

Jeśli chodzi o marki to obili mi się o uszy tacy producenci jak: BENJAMIN MOOR, PARA, MAGNAT CERAMIC, TIKKURILA.

Malować będziemy na 100%, tylko czym? Jak farba się nie sprawdzi to przyszłościowo za samą tylko kuchenką gazową decydujemy się na płytki, coś jak na poniższej inspiracji.

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (5)
autor:marzenianasze  dodano: 2016-06-14 | 14:29:56
Ja osobiscie mam plytki za kuchenka no i w zasadzie jeszcze nie mieszkam ale jezeli chodzi o malowanie farba z mysla o jej pozniejszym czestym zmywaniu to moge tylko podpowiedziec,bo nie wiem co tam na scianie macie, zeby sciana byla wygladzona, bo wtedy farba taka ma na prawde sens. Ja mam pomalowana sciane w okolicy zlewozmywaka Magnatem ceramic i na razie plam po wodzie (zazwyczaj mocno brudnej) na razie nie widac po wytarciu mimo chropowatej powierzchni. No ale wiadomo tluszcz to tluszcz...
autor:herador74  dodano: 2016-06-14 | 14:56:27
U nas Magnat Ceramic,ale za płytą płytki.Farba sama w sobie jest naprawdę jakościowo b.dobra,więc na początek możecie zaryzykować.Bo schodzi z niej wszystko,wycierać można po 28 dniach.
autor:tokyo  dodano: 2016-06-14 | 20:59:43
Dzięki za rady - na razie MAGNAT. Mam doświadczenie z tą marką i byłam zadowolona, ale wówczas były to kolorki do sypialni. Temat drążę dalej - jak się zdecydujemy na pewno dam znać na co.
autor:z113-szczecin  dodano: 2016-06-15 | 08:21:57
My zrobiliśmy nad blatem roboczym ala płyty betonowe. Wykonanie z kleju do płytek w kolorze szarym. Wykonanie jak duże prostokątne płyty. Po wyschnięciu zostało to polakierowane zwykłym lakierem bezbarwnym. Powierzchnia super.... za kuchenką wszystko ładnie schodzi po przetarciu ściereczką.
ew pytania na priva.
Odpowiedź do z113-szczecin
autor:tokyo  dodano: 2016-06-15 | 10:13:58
Ciekawy pomysł - napisałam na priv o szczegóły i foto. Wczoraj wieczorkiem już po dodaniu wpisu natknęłam się na tynk strukturalny BETON + lakier rustykalny właśnie z MAGNAT i kusi mnie to rozwiązanie.