Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

TOKYO

offlinetokyo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: S-GL 829 TOKYO
58251 odwiedzin | wpisów: 96, komentarzy: 495, obserwuje: 132
 

ŁAZIENKOWO-DYLEMATOWO

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zaczeło się! Weszła ekipa od ogrzewania! Pytania Pana Kaczki:

- jaki odpływ?

- jaka bateria?

- gdzie zmywarka?

- gdzie środek zlewu?

- bateria nablatowa?

- będzie deszczownica?

- jakiej wielkości grzejnik?

Umarłam, jak stałam i od wczoraj serfuje po stronach z armaturą łazienkową itd. itp. Grzejnikami się nie martwię - mają być sprawne i estetyczne, nie rzucające się w oczy.

Do sypialni wybrałam PURMO PLAN COMPAKT śnieżnobiałe

blog budowlany - mojabudowa.pl

Do łazienki PURMO JAVA RAL9007 szare aluminium

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie robię reklamy, nie mam w tym interesu - producenta doradził lider nowej ekipy pracującej na budowie, a może jeszcze coś zmienie - z babami tak jest.

Z babami jest też tak, że się wykłócają o swoje racje, wczoraj burzliwie dialogowaliśmy z Mężem, dzisiaj zresztą też. Zmęczenie robi swoje, a ja nadal nie wiem jaki odływ i jakie wyposażenie prysznica - uciechą jest dla mnie, że narazie tylko o to pytał Pan Kaczka uff..

Jakie firmy polecacie? Mi się marzy GROHE, napotkałam na firmę HANSGROHE, czy to to samo? Nie mam głowy do wybierania wszystkich pierdołek, nawet sie na tym nie znam. Co myślicie o takich zestawach? Kochani Wasze opinie są na wagę złota.

blog budowlany - mojabudowa.pl


PO TYNKACH PYTANIE O ODKURZACZ CENTRALNY

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

I już są w całej swojej okazałości.. Dzięki pogodzie wszystko szybko schnie, a miało to trwać dwa tygodnie - czas całkowicie normalny licząc, że w ściany weszło 5 metrów wody - wiemy dokładnie bo zbliża sie termin płacenia pierwszego rachunku za wodę hihi..

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wskoczyłam na budowe z aparatem, kiedy Mąż przygotowywał rurki pod odkurzacz centralny. Użytkowników proszę o porady jakiego producenta wybrać? Rodzice mają BEAM i tylko ta firma przychodzi mmi do głowy jako wybór pierwszej kategorii, ale może ktoś z Was poświęcił więcej czasu na zaznajomienie się z tematem. Jak zawsze chodzi o sprzęd dobry jakościowo, ale w przystępnej cenie. Tanizna i tandecizna nie wchodzą w grę, ale nie chielibyśmy płacić też za samą nazwę. HELP ME!

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (2)
autor:jablonki  dodano: 2015-07-23 | 06:20:22
Najpopularniejszy jest beam / elektrolux także ja to bym brał.

PS. Ile płaciliście za hydroizolację papą?
Odpowiedź do jablonki
autor:tokyo  dodano: 2015-07-24 | 11:29:26
NIC - tyle co za materiał papa + dysperbent jakiś tysiączek - reszta to nasza praca i naszych bliskich, na szczęście tatko miał palnik ;) Kocham moją rodzinkę!

ZIELONO MI - ETAP TYNKI

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

To były bardzo intensywne dwa tygodnie!

Samodzielnie ociepliliśmy ścianę pomiędzy garażem, a sypialnią – to pomysł męża na zatrzymanie ciepła w domku, ponieważ garaż nie będzie ogrzewany.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Mimo sporego poślizgu udało się zakończyć kładzenie elektryki.  W środę wieczorem spotkała nas miła niespodzianka - otrzymaliśmy telefon od tynkarzy, że zwolnił się termin i mogą wchodzić na naszą budowę.

Zielono mi było w czwartek, kiedy wróciłam z pracy i wszystkie ściany zostały zagruntowane, a nasza sypialnia wytynkowana. Mąż wniósł mnie na rękach do sypialni, żeby pokazać mi niespodziankę - jest radość ogromna kiedy widzisz jak szybko i sprawnie powstaje DOM.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Potem przyszły czarne chmury – problemy na budowie. Pewnie zna je każdy z Was.

Kierownik budowy stwierdził, że są za małe w stosunku do otworów i że boki powinniśmy podmurować. Jesteśmy świeżaki to nasz pierwszy dom i tak się składa, że radość z budowania czasami przysłania racjonalne myślenie – ale od tego jest kierownik – by sprowadzić nas na ziemię. Mocno się nie przejęliśmy, jakoś to będzie..

Na drugi dzień tynkarze potwierdzili problem. Sprawa rozgrywała się o słup w rogu, pomiędzy oknami - rant kolumny nie będzie wypadał w tym samym miejscu, co kąt nad oknami. Penie niewiele wynika z mojego pisania, bo ja zrozumiałam problem dopiero podczas czterogodzinnej debaty z mężem. Wymyślaliśmy co zrobić i stanęło na demontażu . Smutne to było, chcieliśmy uniknąć podwójnego wykonywania czyjejś pracy, a z drugiej strony płacimy wymagamy, a dom ma wyglądać tak jak sobie to wymarzyliśmy NIE MA PROWIZOREK! ..no i napisałam reklamację.

Nie uwierzycie – na drugi dzień przyjechał Pan od okien, wymierzył wszytko, a na kolejny dzień okna już były zamontowane na nowo. W piątek wszystko wróciło do normy, zakończyło się tynkowanie i uruchomiłam pospolite ruszenie planując sobotnie prace. Stawili się oprócz mnie i męża: brat, teść, a na końcu tata wkroczył do akcji z palnikiem.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zajęliśmy się zamiataniem – nie wiedziałam, że na budowie można tyle zamiatać – rzygam zamiataniem, chce zapomnieć o machaniu miotłą, ale odciski na rękach mi nie dają – brat mówi, że to tzw. leniuchy – śmieje się ze mnie.. Ogólnie przygotowaliśmy podłogi pod ogrzewanie i posadzki. Wysmarowaliśmy wszystko masą asfaltowo-kauczukową i wyłożyliśmy papę. Podobno można folię, ale kierownik radził tak.

Zgłaszam gotowość na przyjęcie kolejnych fachowców!


Komentarze (4)
autor:parterowy-plaski  dodano: 2015-07-21 | 11:36:48
witam, czy liczycie koszty budowy? Interesuje mnie koszt Waszego dachu. I jaka jest jego powierzchnia? My właśnie podliczamy nasz płaski ale wychodzi dużo :(
autor:solarispoprzerobkach  dodano: 2015-07-21 | 20:28:19
Pięknie u Was też chciałabym być na tym etapie...choć wiem, wiem szybko przyjdzie. Teraz najgorsze czekanie na... okna;) Pozdrawiam Kasia
Odpowiedź do solarispoprzerobkach
autor:tokyo  dodano: 2015-07-21 | 22:32:33
Dzięki - uwierz będzie szybko, jak się zamknie budowę leci lawinowo, nie nadążam z decyzjami;)
Odpowiedź do tokyo
autor:solarispoprzerobkach  dodano: 2015-07-22 | 10:57:33
Czyli o września będzie się działo:) Super, dzięki za słowa otuchy;)