Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

TOKYO

offlinetokyo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: S-GL 829 TOKYO
58251 odwiedzin | wpisów: 96, komentarzy: 495, obserwuje: 132
 

ZAKUPY - PŁYTKI

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zakupy zaczęły się na dobre. Kupiliśmy wczoraj pierwsze płytki GRAFITOWY GRES NA PODŁOGĘ W GARAŻU.blog budowlany - mojabudowa.pl

Nic specjalnego - marketówki - przyznaję, kierowaliśmy się głównie ceną. Co prawda opinie na ich temat sa podzielone: niektórzy skarżą sie na różnicę odcieni między opakowaniami lub nieiwielką róźnicę w wymiarach, ale to ma być materiał szkoleniowy dla Męża, który podjął się sam położyć płytki. Macie za sobą takie akrobacje, jak efekty?

Pocztytałam sobie na blogu eksperckim o płytkach i nasze wydają się odpowiadać tym wymaganiom, pozowole sobie przytoczyć:

- mrozoodporne

- odporne na zabrudzenia i plamienia

- wytrzymałe na zgniatanie i ścieranie

- antypoślizgowe

- twarde

Do garażu najlepiej kupić płytki gresowe barwione w masie, o powierzchni naturalnej (satyna), o klasie antypoślizgowości R9 lub R10. Warto również kupować płytki fabrycznie impregnowane, choć są one nieco droższe.

Jeśli zależy nam jednak na oszczędnościach, lepiej rozważyć zakup płytek impregnowanych w procesie produkcji w 2. gatunku, które mogą mieć nieznaczne różnice w odcieniach, co będzie raczej mało istotne w garażu lub z małymi różnicami wymiarowymi, które ewentualnie można skorygować grubością fugi.

Ze względu na działanie kurzu i innych czynników brudzących warto wybrać płytki w kolorach szarych ewentualnie beżowych o niejednolitym rozkładzie barwy, na których brud nie będzie zbyt widoczny.

Byliśmy też w IKEA kupic nasz, a właściwie mój wymarzony zlew, ale podobno dzień wcześniej się wyprzedał. Jutro kolejna misja - wybieramy fronty i blaty do kuchni oraz parapety - wewnętrzne będą białe z kamienia, bynajmniej takie są plany na zakup oraz zewnętrzne metalowe.


PPP - POSADZKI, PROBLEMY, PŁYTKI

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Normalnie pełna optymizm i radość z budowania wrzuciłabym kolejny wpis na bloga z fotami i dała upust swojemu zadowoleniu. Niestety nie tym razem.. Zmorą są posadzki. Niby wszytko pięknie - JAK NA ZDJĘCIACH. Nawet zagruntowałam po wyschnięciu - podobno to dobra praktyka.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ale jak mąż pojawił się na budowie po kilkudniowej nieobceności okazało się, że posadzki są trochę za nisko i jakby nierówno.

W jednych miejscach do poziomu zero jest 2 cm w innych 3 cm. To chyba problem? .. a może wymyślamy? Wiecie jaka jest granica błędu przy wylewaniu posadzek? A tak naprawdę problem w tym, że nie wyobrażamy sobie kłaść tyle kleju pod płytki. Z jednej strony cena za taką ilość zabije nasze finanse, z drugiej jak kleju jest za dużo na płytkach pojawiają się pajęczynki.

Opcje są dwie:

- skuwamy

- lejemy wylewkę samogruntującą

Pisząc wpadłam na pomysł, że może po raz drugi zdemontujemy okna i niżej je osadzimy - WARIACTWO

MASAKRA - CO RADZICIE?

Przymierzam się powoli do płytek - gdzie robiliście swoje zakupy. Pierwsze salony łazienkowe juz obeszłam, ale ceny zwalają z nóg. Produkty w Internecie bardziej zachęcają cenami - czy to bezpieczne zakupy? Doświadczonych kupujacych chętne posłucham.

 


Komentarze (8)
autor:katasza  dodano: 2015-08-06 | 22:53:56
Z posadzkami nie doradze bo u nas nie bylo takich problemów. Co do plytek to ceny są różne, zależy czego szukasz i w jakim przedziale cenowym. My wszystkie plytki - nie licząc kuchennych nad blat - kupowalismy firmy Domino. Nam akurat przypadly do gustu, ceny niezbyt wysokie i dobra jakość.
autor:izulek-2013  dodano: 2015-08-06 | 23:43:27
A ja sie wypowiem i to duzo
Spiepszyli nam posadzki...musielismy szlifowac w wielu miejscach...duzo mielismy pekniec wiec nacinalismy beton i zalewalismy klamry zywica..a do nierownosci dolewalismy wylewke samopoziomujaca odpowiednia do ogrzewaniavpidlogowego.

Wszystko na koszt posadzkarzy!!!! Zaplacili nam za wyrownanie jeszcze innego pracownika ...poplyneli rowno

Panele skrzecza w niektorych miejscach....doplacaki tez za kleje bo wyszlo duuuuzo wiecej!!

Na szczezcie robili nam tez elewacje wiec mielismy ich pieniadze i latwiej sie bylo dogadac. Kleju tez bog wie ile nie dasz wiecej bo moga plytki strzelac..gadaj z nimi!!!
autor:kasia51287  dodano: 2015-08-07 | 01:04:19
My nie mieliśmy na szczęście takiego problemu ale w pełni popieram Izulkę - nie odpuszczajcie... jakaś masakra :(
autor:maud79  dodano: 2015-08-07 | 06:58:17
Dlatego my wylewaliśmy anhyrt. Ja bym na waszym miejscu dała posadzkę samopoziomującą. Płytki na podłogę zamawiałam w banyo.pl fajne mają ja chciałam 100 m2 i sprzedawca zamówił je dla mnie we włoszech, bo tyle nie miał na stanie i żeby były z jednej produkcji. Polecam ten sklep oraz mera24.pl tam zamówiłam glazurę.
autor:kinka  dodano: 2015-08-07 | 09:08:20
Ja bym zaprosiła tych panów na poprawkę.Powinni wyrównać poziom najlepiej wylać jeszcze raz cienką warstwę.
Odpowiedź do kinka
autor:tokyo  dodano: 2015-08-07 | 20:05:51
już wiemy, że odpada wyszłaby centymetrowa warstwa, a to na pewno będzie pekać
autor:tokyo  dodano: 2015-08-07 | 20:08:09
a może spotkaliście się z grubszymi płytkami? tak sobie myślimy, że pod oknami damy ciut więcej kleju i postaramy się zgubić ten jeden centymetr na całej płaszczyźnie.
Odpowiedź do tokyo
autor:maud79  dodano: 2015-08-08 | 06:41:25
Ale 2 3 cm. Ja bym zapytała osobę która będzie kłaść płytki jak to widzi. Gdyby anhyrt był droższy tobysmy robili z miksokreta a na to brałam pod uwagę samopoziomującą. Moja siostra robiła remont w mieszkaniu i pod płytki robili sampoziomujacą. Blok z lat 70tych

OGRZEWANIE PODŁOGOWE

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Przedstawiam Wam podłogówkę w moim domku w pełnej krasie.

Foty zrobione dziś z samego rana, bo teraz już wszystko spoczywa pod posadzką.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


PIERWSZE ZAKUPY - BIAŁY MONTAŻ

autor: tokyo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zrobiliśmy pierwszy zakup z zakresu wyposażenia wnętrza - bardzo się cieszę, ale nie przepuszczałam, że zaczniemy tego typu zakupy od BIDETU.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Stało się tak, ponieważ ekipa potrzebowała wiedzieć jakie mniej więcej będziemy mieć kibelki i bidet, żeby odpowiednio osadzić geberity. Rano z mężem, jeszcze przed pracą pojechaliśmy do salonu łazienkowego obejrzeć co w trawie piszczy. Wybór ogromny - czasami, żałuję, że to nie czasy kartkowe, człowiek by się cieszył, że coś ma, a nie głowił nad tym co wybrać.. Mimo oczopląsu padło na KOŁO EGO. To był szybki wybór, bo do pracy trzeba było szybko jechać i właściwie nie kupowalismy tylko oglądaliśmy.. Właściwie, bo okazało się, że w salonie wymieniano ekspozycję i moje świeżowypatrzone cacko kosztowało mniej o 300 zł

NIE MOGLIŚMY SIĘ OPRZEĆ ZAKUPOWI.