Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

TOKYO

wpisy na blogu

PŁASKI DACH Z BETONU - OCIEPLENIE

Blog:  tokyo
Data dodania: 2014-08-24
wyślij wiadomość
Zwracam się z prośbą o Wasze rady i doświadczenie..

Rozchodzi się o ocieplenie płaskiego dachu. Naczytałam się poradników, jak zrobić ocieplenie i skonfrontowałam zdobytą wiedzę, z tym co najczęściej sprzedają w składach budowlanych.

I wyszło: NIEBO feat. ZIEMIA i ogólnie jakiś KOGEL-MOGEL

Przytoczę fragmenty artykułu z Muratora:

"(...) bezpieczne jest stosowanie papy na włókninach poliestrowych, jednak można również użyć papy na tkaninie szklanej lub welonie szklanym – ale tylko wtedy, gdy dach jest stabilny i nie zmienia wymiarów."

"(...)konieczne jest jego dokładne oczyszczenie i wyrównanie. Następnie należy je zagruntować środkiem bitumicznym, który zwiąże z podłożem pyły i drobne ziarna kruszywa oraz zwiększy przyczepność papy do podłoża."

"Ostatnią czynnością jest mocowanie papy metodą zgrzewania, aktywacji termicznej bądź – rzadziej – klejenia lepikiem czy samosklejenia."

"Można stosować zarówno układy jednowarstwowe, jak i dwuwarstwowe. Bardziej bezpieczny jest oczywiście układ dwuwarstwowy, ale niestety jest również droższy."

"Nigdy jednak nie wolno układać na dachu płaskim dwóch warstw papy na welonie szklanym. Welon szklany to osnowa raczej mało wytrzymała mechanicznie oraz słabo rozciągliwa, dlatego pożądane jest wzmocnienie właściwości mechanicznych całego układu inną warstwą papy na osnowie z włókniny poliestrowej."


Potem doczytałam, że spadek robi się na betonie, a w naszym projekcie jest on zaplanowany ze styropianu. Zastanawia mnie też fakt jak owy styropian przykryć papą. Termozgrzewanie odpada, czy jest jakiś sposób łączenia mechanicznego.

W całym tym zamartwianiu się i bałaganie chodzi o to, żeby nie kapało na głowę i nie przeciekało. Żeby zakup towarów nie zabił naszego portfela, ale z drugiej stronu, żebyśmy za bardzo nie poszli w oszczędzanie...

I w tym miejscu proszę Was o pomoc!

APEL: Inwestorzy budujący płaskie dachy łączcie się!
Potrzebuję Waszych porad!
8Komentarze
kalinka
Data dodania: 2014-08-24 15:09:36
Papa to przeżytek. My na płaski dach dajemy styropian spadkowy, EPDM, geowłoknine, żwir. Jest to tak zwany dach balastowy. Papę po 10 latach będziesz musiał wymienić jak szybciej ci nie zacznie przeciekać, EPDM to rodzaj gumy który kładzie się w jednym kawałku. Super zachowuje się w naszych warunkach gdzie często teperatura przechodzi przez 0 tzn w dzień jest na + a w nocy na - . Papa w takich zmianach bardzo szybko się "zużywa" nie potrafi swoją strukturą pracować. Warto o tym poczytać. Faktycznie nie jest to tanie rozwiązanie ale przynajmniej 30 lat z głowy. Dach nie nagrzewa się też straszliwie bo wyłożony jest białym żwirem więc w lecie w pokojach pod dachem nie jest ciepło. Jest jeszcze rozwiązanie pośrednie zamiast papy czy epdmu tzw. folia pcv.
odpowiedz
tokyo  
Data dodania: 2014-08-24 15:17:30
Dzięki, poczytam na ten temat. Czekam na więcej rad...
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2014-08-24 19:36:45
Życzymy dobrego wyboru! :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-08-25 23:08:27
widzę że w projekcie macie dach płaski nad całością, raczej nie będzie tanio.....jeśli ma być dobrze. W naszym projekcie mamy tylko 12m2 dachu płaskiego i naprawdę chwilę trwało zanim wybraliśmy kto i z czego ma to zrobić. Najtaniej wyszła papa (podobno super gruba i super wytrzymała), ale niekoniecznie najlepsza i na pewno nie najładniejsza, był tez pomysł piany, specjalnej warstwy zgrzanych kilku materiałów (nie pamiętam fachowej nazwy, ale firma z krakowa i koszt ok 180pln/m2). Ostatecznie mamy to co pisze kalinka - styropian, EPDM, geowłóknine i żwir. Folia pcv jest trochę tańsza, ale wytrzymałościowo wytrzyma tyle co dobra papa (ok 15lat), EPDM podobno jest trwalszy. Jak by co mogę polecić firmę, która zrobiła nam dach płaski. Powodzenia
odpowiedz
danso  
Data dodania: 2014-09-02 22:47:38
U NAS WYGLĄDAŁO TO TAK: na stop położyliśmy styropian 40 cm plus 15 cm na spadki, następnie wylewka betonowa, potem 2 wersje izolacji a na to papę prawie 1 cm. Oczywiście używaliśmy kilkakrotnie dysperbitu a do betonu dawaliśmy dodatki uszlachetniające i poprawiające nieprzpuszczalnośc wody
odpowiedz
Data dodania: 2014-09-13 17:14:25
Piękny dom budujecie! My też mamy w planach płaski dach, ale jesteśmy na etapie wprowadzania ostatnich poprawek do projektu. Czekam na Wasze kolejne etapy budowy. Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2015-03-29 15:50:28
Ładny projekt, ja zawodowo zajmuję się dachami i także miałem w początkowym projekcie płaski dach betonowy, jednak po latach doświadczeń namówiłem projektantkę na dach po mojej myśli czyli wywiązka drewniana i na niej wykonane spadki, na to pełne deskowanie, następnie styropapa 15cm (myślałem także nad EPDM, geowłóknina i żwir, jednak po co ta waga ) i poszedłem w kierunku tradycji w nowoczesnym wydaniu i wybrałem papę termozgrzewalną na porządnym welonie szklanym i modyfikowanym SBS do -30 stopni, dzięki czemu niema obawy na pękanie w niskich temp.i mam gwarancję na 25lat że mam spokój z przeciekami (wykonuję durzo dachów w takiej technologi, jednak na stropie betonowym i dochodzi wyższy koszt za styropiany spadkowe oraz sam strop) Jeśli chodzi o fakty za dach o powierzchni 130m2 wyłożyłem oczywiście bez robocizny 14000zł (tj. drewno na wywiązkę+ deski na deskowanie + styropapa+ papa termozgrzewalna + obrógki blacharskie)
odpowiedz
tokyo  
Data dodania: 2015-06-02 23:12:38
Dzięki za opinie i porady. Zdecydowaliśmy się na tradycyjną papę..
odpowiedz

WYPRZEDAŻ POBUDOWLANA - FOR SALE

Blog:  tokyo
Data dodania: 2014-08-24
wyślij wiadomość
Przyszedł taki czas, że jako inwestorzy to my sprzedajemy, a nie kupujemy jak było do tej pory. Bardzo mi się to podoba!

KASA DO NAS WRACA - JUPI!

Mimo, iż wszystkie zakupy były starannie liczone to zostało nam sporo towaru. Polecam spróbować wyprzedać Wasze nadwyżki budowlane, nam się to udaje. Sprzedaliśmy już stemple budowlane oraz komin (hurtownia budowalna przywiozła nam dwa kominy, oczywiście się przyznaliśmy, ale powiedzieli, że nikt się nie doliczył i mamy sobie wziąć w prezencie - DOBRO TEŻ WRACA!!!). Firma Czamaninek, którą bardzo polecam okazała się bardzo fair i odebrała nadwyżki przywiezionego materiału na strop, czekamy tylko na rozliczenie. Odzyskaliśmy też kaucje za palety..

Takim sposobem uda nam się odzyskać trochę pieniędzy. Mamy już plan jak je wydać. Z racji tego, że po deszczach woda kapiąca z dachu i lecąca po ścianach nie daje nam spać. Kupimy dysperbit, albo inne smarowidło i przemalujemy dach, żeby choć trochę ograniczyć wsiąkanie wody w mury.

Teraz sprzedaje bloczki budowlane, gazobeton YTONG i pustaki wentylacyjne. 3majcie kciuki za udane transakcje ;)
3Komentarze
madic27  
Data dodania: 2014-08-24 19:26:58
nam równiez udało sie zwrócić kilka materiałów.obecnie sprzedaję pozostałe pustaki ale jak narazie nikt nie dzwoni:-( pozdrawiam...
odpowiedz
tokyo  
Data dodania: 2015-01-11 18:43:07
uda się, uda.. przed nowym rokiem pozbyliśmy się nawet nadmiaru bloczków betonowych. O dziwo..
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
Data dodania: 2018-04-25 15:18:18
czamaninek
Tak bardzo fair, a przy zamawianiu zapłaciłem kaucję za palety. Kierowca mówił: przy okazji podjedziemy, jak się okazało, za przyjazd chcą 200 zł, chyba, że zamówię strop. Żenada. Jak klient płaci to jest fajny, pomijam fakt, że codziennie przez moją mieścinę przejeżdża pusty zestaw, bo sezon w pełni. Nie polecam.
odpowiedz

NA FINISZU

Blog:  tokyo
Data dodania: 2014-08-19
wyślij wiadomość
Przeczucia mnie nie zawiodły. Od kilku dni ekipa odbierała telefony ponaglające od kolejnego inwestora. Posmutniałam, że to już koniec prac i trochę się przestraszyłam, że w wyniku pośpiechu pracownicy będą kończyli pracę z przymiotnikiem bylejakości.

W rzeczywistości  nie mogę narzekać. Został wybudowany ogniomurek jako zwieńczenie dachu i domek osiągnął swoją finalną wysokość. Wylane zostały dwa, piękne i sporej wielkości tarasy oraz czapki na kominach.
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl

Rozwiązaliśmy też problem zimowana nieocieplonego dachu. Pomiędzy bloczkami betonowymi na dachu zostawiliśmy ubytki w zaprawie klejącej, aby na dachu nie stworzył się basen. Jesteśmy już po pierwszych, całkiem obfitych deszczach i rozwiązanie się sprawdza – woda odpływa! Kciuk w górę dla kierownika budowy za pomysł.
 
2Komentarze
perfect  
Data dodania: 2014-08-19 22:01:50
Bardzo ładny nowoczesny domek budujecie. Powodzenia w stawianiu dachu. Pozdrawiamy
odpowiedz
tokyo  
Data dodania: 2014-08-19 22:09:00
Dzięki, jesteśmy łasuchami na komplementy;) Wasz też nowoczesny, ale taki metraż był poza naszym zasięgiem..
odpowiedz
Odpowiedź do perfect

ŚCIANKI DZIAŁOWE

Blog:  tokyo
Data dodania: 2014-08-19
wyślij wiadomość
W planach było kończenie prac na dachu, ale nagłe załamanie pogody i deszcze zagoniły ekipę do środka. Zaczęło się stawianie ścianek działowych - ku mojej ogromnej radości!

Już od momentu wylania ław biegałam po betonowej płycie to z miarką, to z zamkniętymi oczami wyobrażając sobie wszystkie pomieszczenia.

Deszcz stał się moim sprzymierzeńcem, ponieważ lunął z nieba akurat w dzień wolny. Miałam więc komfortową sytuację - uczestniczenia w stawianiu ścianek. Pozwoliło to na korekty i jestem bardzo zadowolona z efektu.

Pomieszczenia miały być raczej średnie. Na niespełna 100m2 projektant zmieścił salon, kuchnię, dwie sypialnie, garderobę, łazienkę, wc i całkiem spory korytarz.

Finalnie pomieszczenia mają sensowne rozmiary i teraz, w stanie surowym wydają się być przestrzenne i ustawne.

Zapraszam do środka:

KUCHNIA
blog budowlany - mojabudowa.pl

KORYTARZ
blog budowlany - mojabudowa.pl

SYPIALNIA
blog budowlany - mojabudowa.pl

ŁAZIENKA
blog budowlany - mojabudowa.pl

SYPIALNIA Z GAREDEROBĄ
blog budowlany - mojabudowa.pl
 

STROP - THE END

Blog:  tokyo
Data dodania: 2014-08-17
wyślij wiadomość
I mamy za sobą ten jeden z ważniejszych etapów na bitewnym placu budowy..

STROP

Miło obserwowało się z okna pracę pompy. Piszę obserwowało, bo na dach mnie nie ciągnie - chyba lęk wysokości, ale medycznie niestwierdzony.
Za to byłam strażnikiem czasu, praca pompy to spore koszty - czas w tym przypadku był bardzo cenny..

Tym razem mąż wspina się po drabinie z wężem ogrodowym w ręku i podlewa, ja tylko odkręcam i zakręcam wodę.

blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
Jakoś tak smutno się robi, powoli czuję, że zbliża się czas końca prac na naszej budowie, a w planach na rok 2014 jest ukończenie STANU SUROWEGO.
2Komentarze
madic27  
Data dodania: 2014-08-18 11:43:29
i stropik zalany,gratuluję!do końca roku jeszcze daleko a może znowu zimy nie bedzie wiec cały sezon bedziecie działać.pozdrawiam...
odpowiedz
tokyo  
Data dodania: 2014-08-19 22:02:14
Musielibyśmy wygrać w lotto ;) Postanowione - hibernujemy się na okres zimowy. W marcu ocieplenie dachu, później okna, przyłącza i instalacje. Oczywiście jakby tak można przeskoczyłabym ten etap na poziom wyżej czyli wykończeniówkę. W zimie długie, smutne wieczory, myślę, że wówczas zapadnie wiele ważnych decyzji odnośnie przyszłych działań na budowie.
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
tokyo
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 87413
Komentarzy: 495
Obserwują: 133
On-line: 9
Wpisów: 96 Galeria zdjęć: 227
Projekt S-GL 829 TOKYO
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - kujawsko-pomorskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2017 marzec
2017 luty
2017 styczeń
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2016 luty
2016 styczeń
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 marzec
2014 luty
2013 grudzień
2013 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik